Bitcoin Stając się makroaktywnym aktywem finansowym: Bloomberg Starszy redaktor

W ostatnim tweecie, starszy redaktor Bloomberga Joe Weisenthal zauważa, że Bitcoin staje się „makroaktywnym aktywem finansowym“.

Notoryczny nayer Bitcoin opisuje ten stopień jego korelacji ze złotem jako „zaskakujący“:

„Myślę, że jedną z zaskakujących rzeczy dla mnie jest stopień, w jakim Bitcoin Trader staje się makroaktywnym aktywem finansowym. Spójrzcie, jak ciasno jest dzisiaj ze złotem.“

Silne numery zadań Zbiornik oszczędza raje
Bitcoin, metale szlachetne i NASDAQ 100 są dziś mocno obniżone, z BTC zanurzenie aż do 11.219 dolarów wcześniej.

Spot złota zanurzone 2,3 procent po rajdzie gwiezdnym do 2,014 dolarów, podczas gdy akcje firmy Tesla pojazdów elektrycznych jest na skraju drukowania jego najniższe zamknięcie od ponad miesiąca.

W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 0,85 proc. 7 sierpnia, przewyższając koszyk innych sześciu głównych walut fiatów.

Uważa się, że główną przyczyną odnowienia siły Greenbacka jest lepszy od oczekiwanego raport o miejscach pracy, z którego wynika, że w zeszłym miesiącu USA dodały 1,8 mln płac.

David Meger z High Ridge Futures uważa, że silny raport o zatrudnieniu wskazuje, że ustawodawcy mogą osłabić swoje wysiłki stymulacyjne:

„Proces myślowy byłby taki, że przy nieco lepszej niż oczekiwano liczbie miejsc pracy, gospodarka powoli odzyskuje swoją pozycję i, hipotetycznie rzecz biorąc, dostrzeglibyśmy wtedy mniejsze zapotrzebowanie na bodźce“.
W przypadku Bitcoinu i metali szlachetnych, które od niedawna są w rozsypce, głównym argumentem jest drukowanie pieniędzy.

Powiązany z .
Przyprowadźcie Kryptończyków do Mszy: Przygotuj się do obejrzenia nowej reklamy Grayscale’s New Bitcoin Ad na ulubionym kanale telewizyjnym.
Ethereum pozostaje w tyle za Bitcoinem
Ethereum, druga co do wielkości kryptokur waluta, otrzymała znacznie większy przebój niż Bitcoin, spadając aż o 10 procent w ciągu ostatnich dwóch dni do 362 dolarów.

Wcześniej Weisenthal, znany ze swoich sceptycznych poglądów na temat Bitcoina, twierdził, że BTC odsuwa się od boomu DeFi, odrzucając jednocześnie narrację o jego niedoborze.